• Wpisów: 13
  • Średnio co: 133 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 12:38
  • Licznik odwiedzin: 2 521 / 1864 dni
 
krokdoszczescia
 

DSC_0213.JPG

Witajcie kochani! :)

Dziś chciałabym się z wami podzielić moimi sposobami dzięki, którym zaczynam organizować sobie czas. Po pierwsze przedstawiam wam moje dwa organizatory: mój kalendarz książkowy i ścienny. Obydwa są z Audrey , pomyślałam, że skoro już muszę ich używać , fajnie będzie jak przedstawiać będą moją ukochaną aktorkę. Na ściennym pisze jaką najważniejszą rzecz mam do zrobienia w ciągu dnia a w książkowym planuję sobie poszczególne godziny. Oczywiście nie jest to tak ,że działam jak robot i wykonuję wszystko jak w zegarku ale przynajmniej wiem co powinnam danego dnia zrobić.


DSC_0215.JPG


DSC_0214.JPG


Mam również swoją małą metodę na organizowanie zadań jakie muszę wykonać . Są nią trzy pytania . Wydają się banalne i głupie (i przyznam wam się szczerze, że gdy to wymyśliłam sama zastanawiałam się czy pomysł ten nie jest zwyczajnie dziecinny) .
A mianowicie:
„Co?”- czyli co muszę zrobić. Jakie mam zadania, obowiązki albo cele do spełnienia na najbliższy czas. Dla przykładu : egzamin z jakiegoś przedmiotu.
„Jak”- Odpowiadając na to pytanie zastanawiam się jakich środków mam użyć by postawiony cel się zrealizował. Np.  by zaliczyć egzamin muszę uporządkować notatki , regularnie je powtarzać , skorzystać z dodatkowych źródeł , jak literatura , czy dodatkowe ćwiczenia.
„Kiedy?”- w momencie kiedy wypisane już mam co zrobić by osiągnąć cel, rozplanowuję sobie go w czasie . Piszę ile dni /tyg/mies mam na wykonanie zadania a następnie znajduję w moim kalendarzu wolny czas i wpisuję go na poszczególne dni.
U mnie ten sposób sprawdził się znakomicie. Nie zaprzątam sobie niepotrzebnie głowy i nie pozwalam obowiązkom się skumulować. Jestem spokojna, że na wszystko uda mi się znaleźć czas. Dzięki temu ,że rozkładam zadania na czynniki pierwsze lepiej mogę przewidzieć ile zajmą mi czasu ;) Mniej rzeczy mnie zaskakuje i rzadziej doprowadzam do sytuacji ,że muszę wszystko zrobić naraz ;)

DSC_0222.JPG


A wy ? Macie jakieś sposoby na organizację czasu? Chętnie poczytałabym o waszych doświadczeniach.
Tymczasem się z wami żegnam.

Buziaki, Angelika :)

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego